Klima Servisi 0212 441 89 95‎

Klima Servisi Çağır
Klima Servisi 0212 441 89 95‎

Klima bakım ücretleri, yapılan işin niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Klima, yaşanılan ortamın ısısını ayarlayıp, daha sağlıklı bir hale getiren cihazdır. Oldukça hayati bir göreve sahiptir. Kış aylarında da kullanılan bu cihazlar, üstün teknolojinin nimetlerinden birisidir. Genel olarak dışarıya montajı yapılan bu cihazların, birçok bağlantı noktası vardır. Bundan dolayı da bakımının yapılması şarttır. Ev ya da iş yerinde kullanılan klimaların, belli periyotlarla elden geçirilmesi gerekmektedir. Klima bakımı ciddiyet isteyen bir iştir. Mutlaka profesyonel firmalar ile yapılmalıdır. Böylelikle hem klimanızı koruyabilir hem de cihazın ömrünü uzatabilirsiniz..

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?


Klima bakımı oldukça önemli bir konudur. Klimanın temizliği belli dönemlerde mutlaka yapılmalıdır. Bu noktada en önemli parça ise hava filtresidir. Hava filtresi, dışarıdan gelen her türlü bakteri ve yabancı maddeye açık bir bölümdür. Bu yüzden de buranın temizliğinin 15 günde bir mutlaka yapılması gerekmektedir. Hava temizliği sırasında filtrenin çıkarıldıktan farklı yöntemler ile temizlenmesi mümkündür. Bu yöntemlerden birisi elektrik süpürgesidir. Elektrik süpürgesinin vakumlama özelliğini kullanarak, filtreyi temizlemek mümkündür. Ancak bunu profesyonel bir şekilde yapan firmaları tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu süreçte kendi başınıza bakım yaparsanız, klimaya zarar verebilirsiniz. Makul klima bakım ücretleri sayesinde bütçenizi de sarsmamış olursunuz.

Periyodik Bakım Nasıl Yapılır?


  • Periyodik bakım kesinlikle profesyonellik isteyen bir iştir. Bu bakımın servis tarafından yapılması şarttır.
  • Bakım sırasında özel cihaz ve sıvılar kullanılmaktadır.
  • Bu anlamda öncelikle kondaserin ve evaparatör ismi verilen parçalar temizlenmektedir. Bu cihazlar son derece hassastır. O yüzden de temizleme sırasında öze ısı deterjanı kullanılmaktadır.
  • Periyodik bakım sırasında voltaj akımı, elektrik akımı ve elektrik tesisatı da kontrol edilmektedir.
  • Klima içinde ve tesisatındaki tüm soketlerin bağlantı yerleri de gözden geçirilmektedir.
  • Bu noktada drenaj tavasının ve o bölgedeki hattın da temizlenmesi şarttır. Bakım ücretleri yapılan işler ile kıyaslandığı zaman son derece makul olarak göze çarpmaktadır. Önemli olan bu iş için, alanında çok iyi olan bir firma ile anlaşmanızdır.