Klima Servisi 0212 441 89 95‎

Klima Servisi Çağır
Klima Servisi Çağır 0212 441 89 95‎

Yaşam içerisinde kullandığımız birçok cihaz vardır. Bunlar arasında en önemli olanlardan birisi de klimalardır. 4 mevsim kullanılabilen klima, genellikle yaz aylarında ve sıcak günlerde oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu noktada klimaların servise de ihtiyacı vardır. Çünkü dış etkilere maruz kalabilen klimalar, bakımdan geçirilmelidir. Klima servisi tam da bu noktada devreye girmektedir. Hem ev içine hem de ev dışına monte edilen klimaların, belirli sürelerde bakımdan geçmesi şarttır. Bunun yanı sıra arızalanan klimalar için de sadece klima servisleri hizmet vermektedir. O yüzden işini profesyonel yapan firmalar ile iletişime geçmeniz iyi olacaktır.


Klima Bakımı Nasıl Yapılır?


Klima bakımı oldukça önemli bir konudur. Bu noktada kesinlikle uzman ve profesyonel bir firma ile iletişime geçmek gerekmektedir. Klimaların bakımı belli yönergelere uygun olarak yapılmaktadır. Öncelikle hava filtresinin bakımı yapılmaktadır. En çok kir biriken bölge burasıdır. Uzman görevli, dikkatli bir şekilde klimanın alt kapağını açarak, hava filtresini dışarıya çıkarmaktadır. Sonrasında ise bu filtreyi dikkatli bir şekilde yıkamaktadır. Hava akımını destekleyen fitreler de temizlenmesi gereken bir başka bir bölgedir. Yıkanan filtrelerin kesinlikle dikkatli bir biçimde kurutulması şarttır. Kesinlikle filtrenin güneş ışığından korunması gerekmektedir. Ayrıca filtrenin baş aşağıya asılmaması da lazımdır. Klima servisi bunlara son derece dikkat etmektedir.


Periyodik Bakım Nasıl Yapılır?


  • İlk etapta su ya da hava yardımı ile kondaser ve evaparatör temizlenmektedir. Bu işlem yapılırken özel bir şekilde üretilmiş olan ısı eşanjör deterjanı kullanılmaktadır.
  • Klima için önemli olan R-22 gazı da kontrolden geçirilmektedir. Bunun için hem yüksek hem de alçak basınç değerleri gözlenmektedir.
  • Soket bağlantılarının hepsinin kontrolü de yapılmaktadır.
  • Drenaj tavası adı verilen yerin ve hattın da temizliği yapılmaktadır.
  • Ayrıca fan pervaneleri de dikkatli bir şekilde silinmekte ve temizlenmektedir.
  • Bunun yanı sıra voltaj akım değerleri, elektrik tesisatı ve V otamat kontrolü de yapılmaktadır.
  • Gaz şarjının eksik olup olmadığına da bakılmaktadır. Klima servisi tüm bu işlemleri profesyonel bir şekilde yapmaktadır.